Vycházka za tajemstvími staré Prahy - od Prašné brány k Orloji 24.7.2019 18:00 hod.

Pojďte se projít Cestou mudrců, neboli Královskou, společně se Šárkou Ledinskou, která nám sdělí formou channelingového vyprávění mnoho zajímavých informací o této cestě.
Vydáme se za tajemstvími Staré Prahy. Mapou nám budou mýty, legendy, pohádky a Staroměstský orloj. Projdeme Královskou cestou, kterou porovnáme se starými mýty a legendami a pohádkami. Zastavíme se u orloje, domovních znamení, soch a obrazů.

Cesta mudrců, neboli Královská či dokonce Zlatá cesta je odpradávna všemi mudrci, králi a zasvěcenci hledanou cestou z prachu země ke slunci, ohni, popř. zlatu. Díky ní se biblický Adam z “prachu, který se v prach zas obrátí,” znovu dostává do ohnivého nebo zlatého Nového Jeruzaléma, popř. ráje, pohádkový hloupý Honza z pece s popelem či Popelka z popela-prachu do zlatého zámku, pták Fénix (Ohnivák) z prachu, v němž se zrodil, do své opět ohnivé a svobodné podoby, mýtický zlatý zvon, Libušina zlatá kolébka či zlatý kalich vystoupí ze země - z prachu a alchymista či templář přichází v Praze od Prašné brány do zlaté sluneční katedrály – Chrámu svatého Víta, Vojtěcha a Václava, kde se jeho Kámen mudrců (prach) znovu promění ve zlato.
Mapu této cesty, jež není určena jen pro krále a zasvěcence, ale pro všechny, kteří chtějí najít odpovědi na nejzákladnější otázky života, mj. představuje také pražský orloj.

1. Díl – Od Prašné brány k Orloji
- Podstata člověka – Kdo jsem?
- Adam, Golem a reinkarnace - „Prach jsi a v prach se obrátíš!“
- Tajemství ptáka Fénixe a český státní znak
- Hádanka bájné Sfingy a co znamená správná odpověď
- Otázka dvou sluncí
- Co se nám snaží Orloj a další znamení říct a my nevidíme
- Poselství některých obrazů Leonarda da Vinci a jejich spojení s Orlojem
- Rozbité zrcadlo a bazilišek
- Otázka chybějícího Jidáše a Krista na Orloji
- Zlatý kohout na Orloji a rok 2017 jakožto čínský rok kohouta aneb „Až kohout třikrát zakokrhá...“

Sraz bude u PRAŠNÉ BRÁNY v 18:00 hod.
Vstupné: dobrovolné

Těšíme se na vás, Šárka a Iriška

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.